Zaproszenie ks. Abp Marka Jędraszewskiego do modlitwy różańcowej

Ukochani Archidiecezjanie!

Nadzwyczajne okoliczności obecnego czasusprawiają, że zbliżający się miesiąc październik, jakopoświęcony szczególnie czci Najświętszej Maryi Panny poprzez odmawianie Różańca Świętego,powinien stać się okazją do noszenia w sercu i powierzania Dobremu Bogu wyjątkowych intencji. Jedną z nich jest błaganie o dar sprawiedliwego pokoju dla umęczonych wojenną napaścią ze stronyFederacji Rosyjskiej naszych Braci Ukraińców. Inną jest pragnienie, by w obecnych trudnych czasach modlić się w intencjach naszej Ojczyzny, aby jej teraźniejszość i przyszłość były budowane w duchu miłości i prawdy oraz w zatroskaniu o to dobro wspólne, któremu na imię jest Polska. 

Dlatego bardzo proszę, by w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji Krakowskiej przy licznym udziale wiernych pierwszy z „dziesiątków” koronki różańcowej był ofiarowany w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi za Najdroższą Ojczyznę.

Wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, z serca błogosławię

 

Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

Kraków, 24 września 2022 roku