XXXIV Niedziela Zwykła – 26.11.2022

1. Dziś ostatnia niedziela roku Liturgicznego - Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczęcie Adwentu.

2. Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłym tygodniu na Światowy Dzień Ubogich. Koordynatorowi wydarzenia przekazano zebrane kwotę 704,50 zł.

3. Msze św. w niedziele listopada o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30. W tym tygodniu w dni powszednie: wtorek i czwartek o 7:00, pozostałe dni o 17:00.

4. We środę Msza św. za zmarłych i modlitwa Wypominki.

5. Spowiedź św. w I-piątek miesiąca od godz. 16:00. Msza św. na wynagrodzenie Bożemu Sercu za popełnione grzechy o godz. 17:00. Uczniowie klasy VI-VIII przygotowujący się do Bierzmowania podchodzą do spowiedzi św. i Komunii św. w tym dniu.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym miesiącu będą 23.12 /sobota/. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.

7. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu oraz dzisiaj na składkę inwestycyjną przeznaczone na wymianę pieca i systemu nadmuchowego w kościele. Bóg zapłać za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

8. Podziękowania za pracę w tym tygodniu w kościele dla panów: Tadeusza Kowalika i Jacentego Przebindy. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w piątki na Mszy św. oraz na nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego.

9. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Bożenie Galos, Katarzynie Żak, Irenie Kowalczyk, Iwonie Milcz oraz panom: Zbigniewowi Zajdzie i Tomaszowi Apostoł. Proszę kolejne osoby o włączanie się w troskę o Dom Boży. Jeśli ktoś nie może być osobiście proszę, by poszukać zastępstwa.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. o tym, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny.

11. Dla najmłodszych grudniowy miesięcznik Staś z kalendarzem adwentowym.

12. Kalendarz Liturgiczny:

  • Czwartek - św. Andrzeja, apostoła

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów
Przez pierwsze 2 niedziele Adwentu w dniach 03-10.12, będzie

możliwość wsparcia małych pacjentów z oddziału Onkologii i Hematologii

Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Zbiórka dotyczy pampersów w rozmiarach

4, 5 i 6. Przyniesione rzeczy należy składać pod schodami prowadzącymi na

chór. Całość akcji niesienia pomocy będzie koordynować pani Aneta

Żołnierczyk, która zajmuje się już tym dziełem od 11 lat.

Dla osób, pragnących wesprzeć tę pomoc także datkami materialnymi,

będzie w tym czasie wystawiona w kościele skrzynka na ofiary, za które zostaną

zakupione potrzebne dla chorych dzieci środki. Bóg zapłać za włączenie się do

tego dzieła pomocy!