XXXIII Niedziela Zwykła - 19.11.2023

1. Przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich. Bóg zapłać za składane dziś po Mszach św. ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie tego wydarzenia.

2. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - kończąca kolejny rok liturgiczny.

3. Dzieci i młodzież pragnącą chwalić Pana Boga w ramach Scholii zapraszam w imieniu prowadzących w przyszłą niedzielę, tj. /26.11/ o godz. 9:15.

4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 10:00 - Msza św. z udziałem rodziców wraz dziećmi przygotowującymi się do I-Spowiedzi św. oraz I-Komunii św.

5. Msze św. w niedziele listopada o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30. W dni powszednie: wtorek i czwartek o 7:00, pozostałe dni o 17:00.

6. W piątek i sobotę kwadrans przed Mszą św. modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami jednorazowymi. W naszych modlitwach pamiętajmy o niesieniu pomocy duszom w czyśćcu.

7. Podziękowania za pracę w tym tygodniu w kościele dla panów: Tadeusza Kowalika, Stefana Kapusty, Jacentego Przebindy, Stanisława Kapusty, Sławomira Kapusty, Kamila Stopy oraz Dariusza Wąsiołka. W modlitwie zadbajmy o wsparcie duchowe podczas prac. Ponieważ jest to kosztowna inwestycja proszę w najbliższe niedziele, o ofiarność; można w podpisanych kopertach zaznaczyć, że jest to ofiara na te prace. Jednocześnie dziękuję tym, którzy już złożyli ofiary na te prace. Za ofiarodawców modlimy się w piątki na Mszy św. oraz na nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego.

8. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Sylwii Rakoczy, Ewie Przebinda, Bożenie Skrzyńskiej, Grażynie Grzesiak oraz Annie Spułowicz- Przebinda. Proszę kolejne osoby o aktywne włączanie się w troskę o Dom Boży, a jeśli ktoś nie może być osobiście proszę, by poszukać zastępstwa za siebie.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Warto przeczytać o znaczeniu i skali działalności charytatywnej Kościoła.

10. Kalendarz Liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • Wtorek - święto Ofiarowania NMP
  • Środa - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • Piątek - św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, męczenników wietnamskich
  • Sobota - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów