XXXII Niedziela Zwykła - 12.11.2023

1. Msze św. w niedziele listopada o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30. W dni powszednie: poniedziałek, wtorek i czwartek o 7:00, pozostałe dni o 17:00.

2. W piątek i sobotę kwadrans przed Mszą św. modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami jednorazowymi. W naszych modlitwach pamiętajmy o niesieniu pomocy duszom w czyśćcu.

3. Po Mszy św. we środę modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. W przyszłą niedzielę /19.11/ - VII Światowy Dzień Ubogich. Ks. Abp Marek Jędraszewski prosi o wsparcie tego wydarzenia przez zbiórkę ofiar do puszek

5. Serdeczne podziękowanie Wam Drodzy Parafianie oraz naszym Gościom za wsparcie kwesty na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych prowadzonej przez przedstawicieli Rady Parafialnej. Dziękuję za koordynację zbiórki paniom Danucie Janas i Małgorzacie Antos. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli zebraną kwotę - wyniosła 5.504,50 zł. oraz 2 euro. Została wpłacona na konto parafialne i częściowo pokryje wywóz śmieci. Bóg zapłać p. Kościelnemu, p. Organiście, p. Szafarzowi oraz LSO za przygotowanie oprawy liturgicznej i zapewnienie nagłośnienia w czasie procesji za zmarłych

6. Na wniosek Rady Parafialnej i wielu z Was, by już nie odkładać na przyszły rok, troski o ogrzewanie w kościele, trwamy przy pracach związanych z wymianą pieca i systemu nadmuchowego. Dziękuję za pracę panu Kamilowi Stopie wraz z pracownikiem. Szczególne podziękowania dla panów, którzy bezinteresownie w tym tygodniu pracowali, są to: Tadeusz Kowalik, Stefan Kapusta, Jacenty Przebinda, Piotr Spułowicz, Kazimierz Wrona, Wojciech Skrzyński, Marian Janas, Stanisław Kapusta, Sławomir Kapusta, Kazimierz Karolus. Dziękuję pani Beacie Stępskiej za troskę o pracujących. W modlitwie zadbajmy o wsparcie duchowe podczas prac. Ponieważ jest to kosztowna inwestycja proszę w najbliższe niedziele, o ofiarność; można w podpisanych kopertach zaznaczyć, że jest to ofiara na te prace. Za ofiarodawców modlimy się w piątki na Mszy św. oraz na nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego.

7. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Monice Pacułt, Grażynie Nowak, Lucynie Wąsik, Jadwidze Gruca, Edycie Kłaput i Beacie Długopolskiej. Proszę kolejne osoby o aktywne włączanie się w troskę o Dom Boży, a jeśli ktoś nie może być osobiście proszę, by poszukać zastępstwa za siebie. Pani Stanisławie Sobesto dziękuję za troskę o róże i kwiaty przed kościołem.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Warto dowiedzieć się, którzy święci patronują Polsce, jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę.

9. Kalendarz Liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  • Piątek - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • Sobota - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów