XXXI Niedziela Zwykła - 05.11.2023

1. Msze św. w niedziele listopada o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30. W tym tygodniu w dni powszednie: wtorek i czwartek o 7:00, pozostałe dni o 17:00.

2. W piątek kwadrans przed Mszą św. modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami jednorazowymi. W naszych modlitwach pamiętajmy o niesieniu pomocy duszom w czyśćcu.

3. Po Mszy św. we środę modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny, w piątek za wstawiennictwem św. Brata Alberta.

4. Spotkanie osób z klasy VIII przygotowujących się do Bierzmowania w piątek po Mszy św.

5. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza do modlitwy różańcowej w sobotę o godz. 16:30, a następnie na Mszę św. w intencji Ojczyzny z okazji Święta Niepodległości.

6. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary, które wpłacono na konto parafialne. Zebrana kwota wyniosła: 6.159,00 zł. W tym w 20 podpisanych kopertach było 2.400,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

7. Na wniosek Rady Parafialnej i wielu z Was, by już nie odkładać na przyszły rok, troski o ogrzewanie w kościele, od jutra rozpoczynają się prace przygotowawcze, a następnie wymiana pieca i systemu nadmuchowego. Miejmy na uwadze, by ciepło się ubierać, a w modlitwach zadbać o wsparcie duchowe podczas prac. Ponieważ jest to kosztowna inwestycja proszę w najbliższe niedziele, o ofiarność; można w podpisanych kopertach zaznaczyć, że jest to ofiara na prace. Za ofiarodawców będziemy modlić się w piątki na Mszach św. oraz nabożeństwach do Miłosierdzia Bożego.

8. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Izabeli Zelek, Marii Madej, Marii Bębenek i Barbarze Soleckiej. Proszę kolejne osoby o aktywne włączanie się w troskę o Dom Boży, a jeśli ktoś nie może być osobiście proszę, by poszukać zastępstwa za siebie.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Szczególnie polecam artykuły o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce Jana Pawła II, o pomaganiu osobom, które są w agonii przez dzieło Koronka za Konających

10. Jest jeszcze listopadowy numer miesięcznika Staś i Mały Gość Niedzielny.

11. Kalendarz Liturgiczny:

  • Czwartek - rocznica poświecenia Bazyliki Laterańskiej
  • Piątek - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Sobota - św. Marcina z Tours, biskupa

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów