XXX Niedziela Zwykła - 29.10.2023

1. Kończy się czas nabożeństw różańcowych. Zapraszam dzisiaj na godz. 15:00, a jutro i we wtorek o godz. 17:30. Dziękuję wszystkim, którzy wykorzystali ten miesiąc na spełnienie prośby Matki Bożej: „Odmawiajcie codziennie różaniec”.

2. Niedziela dzisiejsza to Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Panu Bogu za nasz Dom Boży, za budowniczych, dobrodziejów, za wszystkich utrzymujących i dbających o kościół Po Mszy św. o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynny śpiew Ciebie Boga wysławiamy

3. Msze św. w niedziele miesiąca listopada o godz. 8:00, 10:00; 11:30 W dni powszednie w tym tygodniu o godz. 18:00.

4. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym uporządkujmy groby osób bliskich. Pamiętajmy o uregulowaniu opłat za miejsce na cmentarzu. Przede wszystkim przygotujmy serca przez skorzystanie ze spowiedzi świętej.

5. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 oraz o 14:00 - za Zmarłych polecanych w Wypominkach. Następnie udamy się w procesji na cmentarz z modlitwą za zmarłych. W ten dzień na cmentarzu, przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać do puszek ofiary na utrzymanie cmentarza, które tylko w części pokrywają wywóz śmieci przez cały rok.

6. Msze św. w Dzień Zaduszny o godz. 7:00 i 18:00. W te dni możemy zyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Nawiedzając kościół pamiętajmy o przyjęciu Komunii św. oraz modlitwie: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz o modlitwie wg intencji Ojca Świętego. Nawiedzając cmentarze do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny, w pozostałe dni roku cząstkowy.

8. Spowiedź w I-piątek miesiąca od godziny 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00.

9. W sobotę kwadrans przed Mszą św. modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami jednorazowymi.

10. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na składkę inwestycyjną na prace przy kościele. Bóg zapłać także za ofiary wpłacane na konto parafialne.

11. Troszcząc się o zmarłych, w zakrystii można składać wypominki jednorazowe i roczne. Msza św. za zmarłych wypominanych w ostatnie środy miesiąca, następnie modlitwa - wypominki. Kartki na wypominki są na stoliku z gazetami.

12. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Monice Paciorek, Rozalii Ryba, Elzie Kuska, Katarzynie Suchan, Elżbiecie Skrzypoń i Barbarze Matczyk. Proszę kolejne osoby o aktywne włączanie się w troskę o Dom Boży, a jeśli ktoś nie może być osobiście proszę, by poszukać zastępstwa za siebie.

13. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Szczególnie polecam artykuły o pokonywaniu lęku przed śmiercią i postawach w chwilach bolesnych, zagrożeniach dzieci w internecie, o najnowszej adhortacji o św. Teresie od Dzieciątka Jezus.

14. Jest również listopadowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny. 

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów