XXVIII Niedziela Zwykła - 15.10.2023

1. Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:00. Dodatkowo dla osób późno wracających po pracy, studiach i szkole nabożeństwo różańcowe we środę o godz. 19:30. Zapraszam do modlitwy w kościele, kto nie może niech łączy się w modlitwie w domu.

2. Msze św. w niedziele miesiąca października o godz. 8:00, 10:00; 15:30 /po nabożeństwie różańcowym/. Msze św. w dni powszednie o godz. 18:00.

3. Dzisiaj z okazji XXIII Dnia Papieskiego ofiara do puszek przeznaczona na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - wspierająca edukację uczniów i studentów pochodzących z małych miejscowości w Polsce.

4. W dniu jutrzejszym 45. rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Zapraszam na Mszę św, po Niej uczcimy relikwie św. Jana Pawła. Relikwiarz został odczyszczony i odrestaurowany.

5. W środę po Mszy św. modlitwy do bł. Hanny Chrzanowskiej.

6. Dzieci i młodzież pragnącą chwalić Pana Boga w ramach Scholii zapraszam w imieniu prowadzących w przyszłą niedzielę, tj. /22.10/ o godz. 9:15.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 - Msza św. z udziałem rodziców wraz dziećmi przygotowującymi się do I Spowiedzi św. i Komunii św.

8. W zakrystii można składać na wypominki jednorazowe i roczne. Msza św. za zmarłych wypominanych w ostatnie środy miesiąca, następnie modlitwa wypominki.

9. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Iwonie Sobesto-Kopacz, Magdalenie Sobesto-Wiejak, Monice Nosal, Jolancie Boroń oraz państwu Karolinie i Robertowi Ceterom. Proszę kolejne osoby o aktywne włączanie się w troskę o Dom Boży, a jeśli ktoś nie może być osobiście proszę, by poszukać zastępstwa za siebie.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Szczególnie polecam teksty nawiązujące do 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II oraz o Bazylice św. Anny w Krakowie.

11. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek         - św. Jadwigi Śląskiej
  • Wtorek                 - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • Środa                   - św. Łukasza, ewangelisty
  • Piątek                   - św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej  

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów