XXVII Niedziela Zwykła - 08.10.2023

1. Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:00. W dniu dzisiejszym do prowadzenia modlitwy zapraszam Róże Różańcowe. Dodatkowo dla osób późno wracających po pracy, studiach i szkole nabożeństwo różańcowe we środę o godz. 19:30. Zapraszam do modlitwy w kościele, kto nie może niech łączy się w modlitwie w domu.

2. Msze św. w niedziele miesiąca października o godz. 8:00, 10:00; 15:30 /po nabożeństwie różańcowym/. Msze św. w dni powszednie o godz. 18:00.

3. W środę po Mszy św. uczczenie relikwii św. Faustyny, w piątek św. Brata Alberta.

4. W piątek /13.10/ - 106 rocznica zakończenia objawień fatimskich. Tak jak to już było przekazane do wiadomości rodziców, młodzież z klasy VIII przygotowująca się do Bierzmowania, uczestniczy w spotkaniach w drugie piątki miesiąca o godz. 19:00. 

5. W sobotę do modlitwy różańcowej, oraz podczas Mszy św. zaprasza KWC. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.

6. W przyszłą niedzielę z okazji XXIII Dnia Papieskiego ofiara do puszek przeznaczona na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - wspierająca edukację uczniów i studentów pochodzących z małych miejscowości w Polsce.

7. Od jutra w zakrystii można składać na wypominki jednorazowe i roczne. Msza św. za zmarłych wypominanych w ostatnie środy miesiąca, następnie modlitwa wypominki.

8. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Marzenie Lusina, Stanisławie Bulda, Marii Nowak, Józefie Tyrale, Katarzynie Szczypczyk. Proszę kolejne osoby o aktywne włączanie się w troskę o Dom Boży, a jeśli ktoś nie może być osobiście proszę, by poszukać zastępstwa za siebie. Bóg zapłać paniom: Stanisławie Sobesto i Janinie Kowalik za prace przy kwiatach wokół kościoła, a paniom: Marii Stopa, Danucie Nowak i Aleksandrze Nowak za troskę o teren wokół kapliczki na rondzie.

9. Spotkanie popielgrzymkowe uczestników Pieszej Pielgrzymki z Liszek na Jasną Górę 14.10 /sobota/ o godz. 16:00 w kościele w Kaszowie. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Warto przeczytać m.in. artykuły o synodzie, o nowy polskim kardynale, a także o wartościowej postawie polskich siatkarzy. W zakrystii jest do nabycia w cenie 14zł bardzo interesujący Gość Extra poświęcony: maryjnym objawieniom i sile Różańca św.

11. Jest również październikowy numer miesięcznika dla najmłodszych: Staś.

12. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek         - bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • Wtorek                 - bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
  • Środa                   - św. Jana XXIII, papieża
  • Czwartek              - św. Jana Beyzyma, kapłana
  • Piątek                   - bł. Honorata Koźmińskiego, Kaplana
  • Sobota                 - św. Marii Małgorzaty Alacoque, dziewicy

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów