XXVI Niedziela Zwykła - 01.10.2023

1. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:00. Dodatkowo dla osób późno wracających po pracy, studiach i szkole nabożeństwo różańcowe we środę o godz. 19:30. Zapraszam do modlitwy w kościele, kto nie może niech łączy się w modlitwie w domu.

2. Dla dzieci z klasy III poświęcenie różańca dzisiaj o godz. 14:45.

3. Msze św. w niedziele miesiąca października o godz. 8:00, 10:00; 15:30 /po nabożeństwie różańcowym/. Msze św. w dni powszednie o godz. 18:00.

4. W środę po Mszy św. modlitwa i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu przypada I - piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17:00. Msza św. wynagradzająca Bożemu Sercu za popełnione grzechy o godz. 18:00. Uczniowie klasy VI-VIII przygotowujący się do Bierzmowania podchodzą do spowiedzi św. i Komunii św. w tym dniu.

6. Wszystkie Róże Żywego Różańca zapraszam na nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę o godz. 15:00.

7. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary. Zebrana kwota wyniosła: 6.303,50zł. W tym w 26 podpisanych kopertach było 2.650,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

8. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. Serdeczne podziękowanie dla pań: Marii Makowskiej, Renaty Suchan, Grażyny Przebinda oraz Agnieszki Wąsiołek. Proszę kolejne osoby o aktywne włączanie się troskę o Dom Boży, a jeśli ktoś nie może być osobiście proszę, by poszukać zastępstwa za siebie.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Warto przeczytać m.in. artykuły o obecności Aniołów w naszym życiu, o historii obrazu MB Różańcowej z bazyliki OO. Dominikanów w Krakowie. W zakrystii jest do nabycia w cenie 14zł bardzo interesujący Gość Extra poświęcony: maryjnym objawieniom i sile Różańca św.

10. Jest również październikowy numer miesięcznika dla najmłodszych: Staś.

11. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Aniołów Stróżów
  • Środa - św. Franciszka z Asyżu
  • Czwartek - św. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • Piątek - św. Brunona
  • Sobota - NMP Różańcowej

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów