XXV Niedziela Zwykła - 24.09.2023

1. Dzisiaj przypada dzień modlitwy za młodzież.

2. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W kościele nabożeństwa w dni powszednie o 17:30, w niedziele o 15:00. Proszę, by rodzice i dziadkowie prowadzili młode pokolenie na tę modlitwę. Jeśli ktoś nie może być w kościele, proszę o odmawianie różańca w domu. Dla dzieci z klas III poświęcenie różańca o godz. 14:45.

3. Msze św. w niedziele miesiąca października o godz. 8:00, 10:00; 15:30 /po nabożeństwie różańcowym/. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

4. Podczas kwesty prowadzonej w ubiegłą niedzielę na rzecz Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży złożono kwotę: 710,00 zł. Część kwoty przeznaczona jest na potrzeby duszpasterstwa dzieci i młodzieży parafialnego, a część diecezjalnego. Bóg zapłać za wsparcie naszej Oazy.

5. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna na potrzeby parafii. Dziękuję również za wpłaty bezpośrednio na konto parafialne.

6. W środę Msza św. modlitwy za zmarłych, a następnie Wypominki.

7. Rozpoczęcie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas VI - VIII podczas spotkania Ich Rodziców w środę /27.09/ o godz. 19:30.

8. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Oazowe. Serdecznie zapraszam dzieci począwszy od klasy IV.

9. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 zapraszam na spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

10. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. Serdeczne podziękowanie dla pań: Anny Nowak i Małgorzaty Meus.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Warto przeczytać artykuły o: 70 rocznicy PRL-owskiej farsy procesu przeciw bp. Kaczmarkowi.

12. Jest również październikowy numer: Małego Gościa Niedzielnego.

13. Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek - św. Kosmy i Damiana, męczenników
  • Środa - św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • Czwartek - św. Wacława, męczennika
  • Piątek - św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela
  • Sobota - św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów