XXIX Niedziela Zwykła - 22.10.2023

1. Dzisiaj przypada Uroczystość św. Jana Pawła II. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:00. Dodatkowo dla osób późno wracających po pracy, studiach i szkole nabożeństwo różańcowe we środę o godz. 19:30. Zapraszam do modlitwy w kościele, kto nie może niech łączy się w modlitwie w domu.

2. Msze św. w niedziele miesiąca października o godz. 8:00, 10:00, 15:30 (po nabożeństwie różańcowym). Msze św. w dni powszednie o godz. 18:00.

3. W środę Msza św. w intencji zmarłych i modlitwa wypominki.

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zadbajmy o groby i porządek na cmentarzu.

5. Serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłym tygodniu z okazji Dnia Papieskiego ofiary do puszek, wspierające uczniów i studentów pochodzących z małych miejscowości w Polsce. Zebrana kwota wyniosła 1.098,00 i została przekazana na fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”

6. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna na prace przy kościele. Ofiary można też wpłacać na konto parafialne.

7. W zakrystii można składać na wypominki jednorazowe i roczne. Msza św. za zmarłych wypominanych w ostatnie środy miesiąca, następnie modlitwa wypominki.

8. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Agacie Sobesto i Sylwii Polakiewicz oraz panu Stanisławowi Wierzbickiemu. Proszę kolejne osoby o aktywne włączanie się w troskę o Dom Boży, a jeśli ktoś nie może być osobiście proszę, by poszukać zastępstwa za siebie.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Szczególnie polecam cykl analizujący wizję Kościoła ukazaną w każdej z czterech Ewangelii. Na początek zaglądamy do Ewangelii wg Św. Marka.

10. Jest również listopadowy numer miesięcznika Staś z dołączoną grą planszową.

11. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
  • Czwartek - bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy
  • Sobota - św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, wśród, których jest Pan Kościelny - pan Tadeusz składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów