XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2024

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Komunii św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Miesiąc lipiec poświęcony jest Najdroższej Krwi Chrystusa. Litania będzie odmawiana po Mszach św.

2. Msze św. w niedziele miesiąca lipca o godz. 8:00, 10:00; 11:30.

3. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.  

4. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny, w piątek za przyczyną św. Brata Alberta.

5. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Po przeliczeniu przez Przedstawicieli Rady Parafialnej zebrane ofiary wpłacono na konto parafialne. Kwota wyniosła 5.377,00 zł. W tym w 18 podpisanych kopertach złożono 1.850,00 zł. Bóg zapłać za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

6. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Barbarze Sobesto, Stanisławie Sobesto, Bożenie Kałuskiej i Halinie Korcel. Podziękowanie za prace przy kościele dla pana Leszka Pac. 

7. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jako akcja wsparcia misyjnego Kościoła na Wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy - 11.07 /środa/ do godz. 12.00. Do tej godziny można składać sprzęt na parkingu. Na stoliku z gazetami są do pobrania ulotki dotyczące zbieranego sprzętu. 

8. W Gościu Niedzielnym przeczytać można m. in. o niszczeniu pamięci o polskich bohaterach: O. Kolbe, rtm. Pileckim i rodzinie Ulmów. W wakacyjnym cyklu wędrówek – sanktuarium Einsiedeln w szwajcarskich Alpach.  

9. Kalendarz liturgiczny: 

  • Poniedziałek- św. Jana z Dukli, kapłana
  • Czwartek- św. Benedykta, opata, patrona Europy  
  • Piątek- św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • Sobota- św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta


Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów


W dniach 15-18 sierpnia odbędzie się tradycyjna pielgrzymka na odpust Wniebowzięcia NMP do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ze względu na konieczność rezerwacji i ograniczoną ilość miejsc, chętnych na nocleg proszę o zgłoszenie się do 20 lipca. Koszt około 55 zł. za jedną noc. Nocleg w tym samym miejscu, co w zeszłym roku. Szczegółowy program pielgrzymki zostanie podany w późniejszym czasie. 

Serdecznie zapraszam 

Przewodnik