VI Niedziela Zwykła - 11.02.2024

1. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Ostatnie nabożeństwo 40-godzinne - Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:00. KWC o godz. 9:30 rozpocznie modlitwę różańcową w intencji osób uzależnionych. Skorzystajmy ze spotkania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch lżejszych. Post ścisły obowiązuje wiernych pomiędzy 18-60 rokiem życia. Przypominam, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wielki Post to czas powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach.

3. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Środę Popielcową o godz. 7:00 i 18:00. W ten dzień Metropolita Krakowski poleca przeprowadzić zbiórkę do puszek na rzecz ofiar działań wojennych w różnych rejonach świata.

4. We wtorek i czwartek Msze św. o 7:00, w pozostałe dni o godz. 17:00.

5. Msze św. niedzielne w Wielkim Poście o godz. 8:00; 10:00 i po Gorzkich Żalach.

6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16:30. W niedzielę Wielkiego Postu Droga Krzyżowa prowadzona przez pana Organistę po Mszy św. o godz. 10:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15:00. W tym roku kazania będzie głosił ks. Zygmunt - dyrektor Liceum w Piekarach. Zapraszam do modlitwy w tych nabożeństwach.

7. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Danuty Poprawa, Katarzyny Królik-Tyrka, Olgi Nędza, Małgorzaty Grzesiak, Marii Matys oraz małżonkom Ewie i Zbigniewowi Głowacz. Słowa podziękowania dla panów: Władysława Zelecha, Tadeusza Kowalika, Stefana Kapusty i Jacentego Przebindy za prace przy cmentarzu i kościele.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 - Msza św. w intencji pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej z sierpnia ubiegłego roku.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m.in. o tym jak powstało państwo Watykan, o wstrząsającej prawdzie o handlu ludźmi oraz o groźnych pomysłach minister edukacji.

10. Jest także do nabycia Gość Extra w cenie 14 zł związany z Wielkim Postem.

11. Z kalendarza liturgicznego:

  • Środa - bł. ks. Michała Sopoćko


Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej