VI Niedziela Wielkanocna - 14.05.2023

1. Dzisiejsza niedziela to w naszej parafii Dzień I-Komunii św. Msze św. od poniedziałku do soboty o 18:00 z udziałem dzieci pierwszokomunijnych w ramach Białego Tygodnia.

2. Dziękuję rodzicom oraz babciom i dziadkom za prowadzenie dzieci i wnuków na nabożeństwa majowe. Nabożeństwa od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18:00. W niedziele o 15:00, następnie o godz. 15:30 - Msza św. Zachęcam do śpiewu litanii przy kapliczkach na terenie parafii oraz w domach.

3. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. W piątek podczas Mszy św. przyjęcie do grona ministrantów.

5. W sobotę /20.05/ od godz. 16:00 spowiedź św. dla dzieci przed rocznicą I-Komunii św.

6. W przyszłą niedzielę rocznica I-Komunii św. w naszej parafii. Na prośbę rodziców dzieci z klasy IV, Msza św. przesunięta na godz. 11:00.

7. Serdeczne podziękowanie dla Rodziców dzieci przystępujących do I-Komunii św. za porządki wokół naszej świątyni, posprzątanie i zadbanie o wystrój kościoła na dzisiejszą uroczystość. W imieniu całej parafii dziękuję za dar ołtarza Rodziców, jakim jest ofiarowany obrus oraz nakrycie na ambonę na okres Adwentu.

8. Dziękuję pani Magdalenie Duraj za udostępnienie środków i sprzętu do czyszczenia podłogi.

9. W najbliższą sobotę proszę o sprzątanie kościoła przez rodziców dzieci przeżywających rocznicę I-Komunii św.

10. W przyszłym tygodniu nie ma spotkania scholki dziecięcej.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.

12. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
  • Wtorek - św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski
  • Czwartek - bł. Stanisława Papczyńskiego, kapłana
  • Sobota - św. Bernardyna ze Sieny

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów