VI Niedziela Wielkanocna - 05.05.2024

1. Zapraszam przez miesiąc maj, by znaleźć pół godziny na spotkanie z Matką Bożą. Rodziców i dziadków proszę o prowadzenie najmłodszych na majówki. Nabożeństwa od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18:00. W niedziele o 15.00, następnie Msza św. o 15:30 Msza św. Zachęcam do śpiewu litanii przy kapliczkach na terenie parafii oraz w domach.

2. Jutro po nabożeństwie majowym zapraszam maturzystów na modlitwę i błogosławieństwo przed czekającymi egzaminami i wyborami w życiu.

3. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. Faustyny, w piątek za wstawiennictwem św. Brata Alberta.

4. W sobotę /11.05/ o godz. 9:00 spowiedź św. dzieci i Ich rodzin przed Komunią św. Nie zostawiajmy samych dzieci, ale kto może z rodziców i rodziny przystąpić do spowiedzi św. niech towarzyszy dzieciom w uroczystości.

5. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w sobotę po nabożeństwie majowym na różaniec w intencji uzależnionych i niosących im pomoc.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość I-Komunii św. w naszej parafii. Na prośbę rodziców dzieci przystępujących do I-Komunii św. Msza św. przesunięta na godz. 11:00. Osoby, które nie mają w rodzinie pierwszokomunijnych dzieci, proszę o wybranie godziny Mszy św. o 8:00 lub 15:30.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła paniom: Teresie Raputa, Monice Nowak, Katarzynie Różańskiej i panu Stanisławowi Madej. Dziękuję za prace w tym tygodniu przy kościele panom Tadeuszowi Kowalikowi i Jacentemu Przebindzie oraz rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie przed kościołem. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu proszę pozostałych rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

8. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Po przeliczeniu przez Przedstawicieli Rady Parafialnej zebrane ofiary wpłacono na konto parafialne. Kwota wyniosła 5.944,00 zł. W tym w 20 podpisanych kopertach złożono 2.050,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. o naszych świętych - filarach polskiej maryjności, o codziennej i całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, o tym jak zmieniała się polska flaga i nasze barwy narodowe.

10. Dla najmłodszych majowy numer czasopisma Staś, a dla dzieci starszych majowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

11. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Filipa i Jakuba Młodszego, apostołów
  • Środa - św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.Ukochani Archidiecezjanie!
Najbliższe tygodnie w Archidiecezji Krakowskiej związanebędąz rocznicami
kanonizacji dwóch sławnych w całym świecie Polaków: świętego Stanisława ze
Szczepanowa oraz świętego Jana Pawła II Wielkiego.
Zdobne udziałem Episkopatu Polski uroczyste krakowskie dziękczynienie za
kanonizację świętego Stanisława, biskupa i męczennika, będzie miało miejsce
w niedzielę 12 maja. Procesja z relikwiami Świętego wyruszy z Wawelskiego Wzgórza
o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech TysiącleciMszy świętej
przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Antonio Guido Filipazzi,
Nuncjusz Apostolski w Polsce.
Do udziału w procesji i Eucharystiizapraszam wiernych świeckich ze wszystkich
wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej. Zachęcam do uczestnictwa
w uroczystościach duchownych diecezjalnych i zakonnych, zwłaszcza Księży
Dziekanów. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież
szkolną i akademicką, seminaria, nowicjaty, katolickie jednostki edukacyjne,
duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty w
strojach regionalnych. Proszę o udział w obchodach rocznicowych także przedstawicieli
wyższych uczelni naszego miasta, osoby oddane w nim nauce i kulturze, władze
państwowe i samorządowe.

Niech tegoroczna uroczystość ku czci świętego Stanisława, biskupa
i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, odbywana
w 770. rocznicę pierwszej procesji skałecznej, jako kolejny etap Kongresu
Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej przygotuje wszystkich ją tworzących do
godnego przeżycia wieńczącego Kongres wydarzenia, czyli beatyfikacji Czcigodnego
Sługi Bożego ks. Michała Rapacza.
Z pasterskim błogosławieństwem

Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski