V Niedziela Zwykła - 04.02.2024

1. Dzisiaj Msza św. o godz. 8:00 w intencji Parafian, którzy przyjęli błogosławieństwo kolędowe oraz za zmarłych z tych rodzin. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa 40 godzinnego przed Wielkim Postem, zakończenie przed Mszą św. o godz. 10:00.

2. Msze święte we wtorek i czwartek o godz. 7:00. Pozostałe dni o godz. 17:00.

3. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II, w piątek za wstawiennictwem św. Brata Alberta.

4. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w niedzielę o godz. 9:30 na modlitwę różańcową w intencji osób uzależnionych i niosących im pomoc.

5. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną przeznaczone na zakup oleju opałowego. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli zebrane ofiary w kwocie 6.115,00 zł, które wpłacono na konto parafialne. W tym w podpisanych 15 kopertach było 1.400,00 zł. Pozwoli to częściowo pokryć rachunek za zakup oleju opałowego. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

6. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Stanisławie Kumerskiej, Marii Stopa, Marii Panek, Katarzynie Konstanty i Aleksandrze Nowak oraz panu Józefowi Pyla. Podziękowanie także dla panów: Tadeusza Kowalika, Stefana Kapusty, Jacentego Przebindy, Mariana Janasa, Piotra Spułowicza, Kazimierza Wrony oraz Piotra Łączyńskiego za rozebranie szopki i wyniesienie choinek.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Artykuły m.in. o rozpoznaniu powołania. Jest nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny na Wielki Post.

8. Kalendarz Liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • Wtorek - św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, a także
                 - św. Doroty, dziewicy i męczennicy
  • Środa - św. Klary Szczęsnej, dziewicy
  • Sobota - św. Scholastyki, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów