V Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2023

1. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15:00. W czasie Wielkiego Postu wystawiona jest skrzynka, do której można składać ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

2. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorzanach za zabezpieczenie trasy przejścia Drogi Krzyżowej w miniony piątek. Na ręce animatorów składam podziękowanie Młodzieży Oazowej za przygotowanie rozważań, a uczestnikom za tak liczny udział w modlitwie.

3. Msze św. w poniedziałek i środę o 18:00, we wtorek o 7:00. Natomiast od czwartku zgodnie z planem rekolekcyjnym. W środę po Mszy św. modlitwa połączona z modlitwą za Zmarłych – Wypominki.

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w czwartek /30.03/. Zakończenie w Niedzielę Palmową /02.04/. Zaplanujmy sobie tak nasze zajęcia, by uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Młodzież ze szkół średnich oraz studentów proszę, by przyjść na nauki wieczorne – niech będzie to świadectwo wiary młodych ludzi naszej parafii. Programy rekolekcji są do zabraniu ze stolika z gazetami oraz dostępne na stronie internetowej parafii.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Ściejowicach w piątek /31.03/ od godz. 11:00, a w Jeziorzanach w sobotę /01.04/ od godz. 10:00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

6. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Uroczyste błogosławieństwo palm i procesja na Mszy św. o 10:00. Jest to także dzień spowiedzi świętej od 13:00 – 15:00. Będą zaproszeni księża, skorzystajmy, by spokojnie przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

7. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Barbary Dominiarczyk, Katarzyny Sroka, Marii Kapusta, Janiny Kowalik oraz pana Wojciecha Sermet. Dziękuję również panom: Jacentemu Przebindzie, Stefanowi Kapuście, Tadeuszowi Kowalik, Krzysztofowi Soleckiemu za prace przy kościele.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w nim m. in. dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci. W zakrystii do nabycia dzisiaj i w przyszłą niedzielę Gość Extra w cenie 14 zł. poświęcony relikwiom Męki Pańskiej.

9. Jest też nowy numer miesięcznika Staś dla najmłodszych parafian.

10. W dniach /26-28.06/ zapraszam na pielgrzymkę do sanktuariów m.in. związanymi z miejscem chrztu oraz domu urodzin w Zuzeli bł. ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Cudu nad Wisłą w Radzyminie, Szymanowa, Góry Kalwarii i Niepokalanowa oraz obozu zagłady w Treblince. Kwota w zależności od ilości chętnych 680 – 770 zł. Zainteresowane osoby proszę o decyzję w tym tygodniu i zapisy w zakrystii lub u pani Beaty w sklepie. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300,00 zł.

10. W Niedzielę Palmową przypada 18. rocznica przejścia do Domu Ojca, papieża Jana Pawła II. Zapraszam do kościoła o godz. 21:00 na Różaniec w łączności z modlącymi się pod Oknem Papieskim.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej