V Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali. W okresie Wielkiego Postu wystawiona jest skrzynka na ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za składane ofiary!

2. W poniedziałek Msza św. o godz. 17:00 w intencji pierwszego proboszcza naszej parafii - śp. ks. Józefa z okazji nadchodzących imienin.

3. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. Msze św. w poniedziałek i środę o 17:00, we wtorek o 7:00. Natomiast od czwartku zgodnie z planem rekolekcyjnym.

5. Rekolekcje wielkopostne od czwartku /21.03/ do Niedzieli Palmowej. Zaplanujmy sobie zajęcia, by móc uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Młodzież ze szkół średnich oraz studentów zapraszam na piątkową naukę, a małżonków w sobotę. Programy rekolekcji są dostępne na stronie parafialnej jak również na stoliku z gazetami. Proszę przedstawicieli każdego z domów o zabranie programu.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Ściejowicach w piątek /22.03/ od godz. 11:00, a w Jeziorzanach w sobotę /23.03/ od godz. 13:30. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii. W sobotę o godz. 12:00 będzie Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Proszę o umożliwienie udziału i podwiezienie do kościoła tych, którzy pragną uczestniczyć w tej Mszy św.

7. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpocznie się Wielki Tydzień. Uroczyste błogosławieństwo palm i procesja na Mszy św. o godz. 10:00. Jest to także dzień spowiedzi św. w godz. 13:00-15:00. Będą zaproszeni księża, skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania, nie odkładając na ostatnią chwilę.

8. Dziękuję OSP w Jeziorzanach za zabezpieczenie trasy przejścia Drogi Krzyżowej w miniony piątek. Na ręce animatorów składam podziękowanie Młodzieży Oazowej za przygotowanie rozważań, a uczestnikom za tak liczny udział w modlitwie.

9. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci na próbę scholii o godz. 9:15.

10. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Beaty Antosiewicz, Beaty Tyrała, Elżbiety Kukowskiej, Agaty Rosek i Karoliny Rosek.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w nim m. in. o zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu.

12. Z kalendarza liturgicznego:

  • wtorek - św. Józefa, Oblubieńca NMP


Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej

 

13. W poniedziałek pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Mariana Guzika ze Ściejowic - Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie…