V Niedziela Wielkanocna - 28.04.2024

1. W środę rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci NMP połączone ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Rodziców oraz bacie i dziadków proszę o prowadzenie dzieci i wnuków na te nabożeństwa. Z uwagi na prośbę, by nabożeństwa były w godzinie dogodniejszej dla osób wracających po pracy – majówki w dni robocze będą po Mszy św. tj. ok. godz. 18:30, w niedziele o 15:00.

2. Msze św. w miesiącu maju w dni powszednie o godz. 18:00, w niedziele o godz. 8:00, 10:00 i 15:30.

3. Spowiedź święta przed I-piątkiem miesiąca będzie we czwartek /02.05/ od godz. 17:00.

4. W Uroczystość NMP Królowej Polski /03.05/ - Msze św. godz. 8:00 i 15:30.

5. Z racji I - soboty miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Proszę o potwierdzenie przyjazdu do chorych w zakrystii.

6. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary w ramach składki inwestycyjnej. Dziękuję za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

7. W dniu jutrzejszym /29.04/ po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z klasy IV, które będą przeżywać rocznicę I - Komunii św.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła paniom: Marii Grzesiak, Irenie Zelech, Iwonie Kapusta oraz panom: Wiesławowi Guzik i Stanisławowi Kapusta.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. rozmowę z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zmordowanej 7 lat temu, wywiad o św. Janie Pawle II.

10. Polecam pasjonującą podróż przez dzieje chrześcijaństwa z trzecim numerem Historii Kościoła, poświęconym Matce Bożej. Cena wydania 12 zł.

11. Dla najmłodszych majowy numer czasopisma Staś, a dla dzieci starszych majowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

12. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  • Środa - św. Józefa, rzemieślnika
  • Czwartek - św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • Piątek - Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski
  • Sobota - św. Floriana, męczennika


Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.


13. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszym kościele ś.p. Stanisława Paciorka oraz Kazimierza Palisia. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…