V Niedziela Wielkanocna - 07.05.2023

1. Zapraszam przez miesiąc maj, by znaleźć pół godziny na spotkanie z Matką Bożą. Rodziców i dziadków proszę o prowadzenie najmłodszych na majówki. Nabożeństwa od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18:00. W niedziele o 15.00, następnie Msza św. o 15:30 Msza św. Zachęcam do śpiewu litanii przy kapliczkach na terenie parafii oraz w domach.

2. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. Faustyny, w piątek za wstawiennictwem św. Brata Alberta.

3. W sobotę /13.05/ o godz. 9:00 spowiedź św. dzieci i Ich rodzin przed Komunią św. Nie zostawiajmy samych dzieci, ale kto może z rodziców i rodziny przystąpić do spowiedzi św. niech towarzyszy dzieciom w uroczystości.

4. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w najbliższą sobotę do modlitwy na Mszy św. po majówce na różaniec w intencji Ojczyzny, osób uzależnionych i tych, które niosą im pomoc.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość I-Komunii św. w naszej parafii. Na prośbę rodziców dzieci przystępujących do I-Komunii św. Msza św. przesunięta na godz. 11:00. Osoby niemające w rodzinie pierwszokomunijnych dzieci, proszę o wybranie godziny Mszy św. o 8:00 lub 15:30.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła paniom: Stanisławie Skowronek, Jadwidze Józefczyk, Annie Śmiech, Barbarze Stopa i Dorocie Drobisz. Dziękuję także za prace w tym tygodniu przy kościele paniom: Janinie Kowalik i Marii Stachowskiej oraz panu Ryszardowi Paliś. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

7. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Po przeliczeniu przez Przedstawicieli Rady Parafialnej zebrane ofiary wpłacono na konto parafialne. Kwota wyniosła 5.723,50 zł. W tym w 19 podpisanych kopertach złożono 1.900,00 zł. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły o najcenniejszym prezencie, jakim jest Jezus dla dzieci pierwszokomunijnych, o Paulinach - opiekunach od 550 lat klasztoru na Skałce.

9. Zapraszam na pielgrzymkę do sanktuariów na Jasnej Górze, Leśniowie, Mstowa i Przyrowa /27.06/ we wtorek. Orientacyjny koszt to 70 zł. Zapisy w sklepie u p. Beaty.

10. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
  • Sobota - NMP z Fatimy, rocznica cudownego ocalenia papieża Jana Pawła II podczas zamachu na placu św. Piotra

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów