V Niedziela Wielkanocna - 02.05.2021

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia tygodnia o godz. 17.30 nabożeństwo majowe a po nim Msza św. wieczorna o godz. 18.00. 

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. 

4. W środę modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00 i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa na Mszy św. o godz. 18.00.  

6. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego w którym m. in. warto przeczytać dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach, czy w mediach społecznościach zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu. Polecam lekturę.

7. Msze św. w przyszłą niedzielę 09.05 br.  o godz. 8.00. 10.30. 12.30 dla dzieci klasy III i ich rodzin z racji I Komunii św. i o godz. 15.00 nabożeństwo majowe a po nim Msza św.

8. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodni paniom:  Katarzynie Tyrała, Janinie Królikowskiej, Stanisławie Królikowskiej, Jadwidze Gruca i Beacie Długopolskiej.

W tym tygodniu patronują nam:

  • w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;
  • we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;
  • w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);
  • w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.


Zaproszenie do udziału w uroczystości odpustowej św. Stanisława można przeczytać tutaj.