Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 28.05.2023

1. Uroczystość Zesłania Ducha świętego kończy okres wielkanocny. Czas Komunii świętej wielkanocnej tradycyjnie liczony do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do przyszłej niedzieli. Przypominam o skorzystaniu ze spowiedzi świętej oraz przyjęciu Komunii świętej.

2. Dziękuję rodzicom oraz babciom i dziadkom za przeznaczenie swojego czasu na prowadzenie dzieci i wnuków na nabożeństwa majowe. Nabożeństwa do środy po Mszy św. o godz. 18:00. Wykorzystajmy ostatnie dni tego miesiąca na obecność podczas nabożeństw.

3. Msze święte w tym tygodniu we czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o 18:00. Msze święte w niedziele miesiąca czerwca o godz.: 8:00, 10:00, 11:30.

4. Zapraszam na modlitwę za zmarłych wypominki w środę o godz. 17:30.

5. Czerwiec to miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bożemu Sercu cześć będziemy oddawać odmawiając Litanię do Serca Pana Jezusa po Mszach świętych.

6. Spowiedź święta w I-piątek miesiąca od godz. 16:30. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00.

7. W I-sobotę miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00.

8. Prowadzący zapraszają dzieci pragnące śpiewem chwalić Pana Boga na próbę scholii w przyszłą niedzielę o godz. 9:15.

9. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Marii Góreckiej, Danucie Stawowskiej-Żak, Agacie Rosek oraz panom Rafałowi Rosek i Michałowi Ryba. Podziękowanie dla pani Beaty Stępskiej za udekorowanie kościoła kwiatami.

10. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary w ramach składki inwestycyjnej, przeznaczone na prace wokół kościoła. Dziękuję również za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W numerze przeczytać można m.in. o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce związanym z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim. Dla najmłodszych czerwcowy numer miesięcznika Staś.

12. Osoby zapisane na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 27.06 /wtorek/ proszę o dokonanie wpłaty 70,00 zł w sklepie u pani Beaty.

13. Klub Sportowy Gwiazda Ściejowice zaprasza na Rodzinny Piknik Sportowy w sobotę /03.06/ od godz. 16:00.

14. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - Święto NMP Matki Kościoła
  • Wtorek - św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika
  • Środa - Święto Nawiedzenia NMP
  • Czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • Sobota - św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów