Uroczystość Najświętszej Trójcy - 04.06.2023

1. Dzisiaj w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

2. Msze święte w tym tygodniu wtorek o godz. 7:00. W czwartek /08.06/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 15:00. Po Mszy św. o 10:00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Msze św. w pozostałe dni o godz. 18:00. W niedziele czerwca Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30

3. Zapraszam do udziału w procesji: Ochotniczą Straż Pożarną ze sztandarami prosząc również o zabezpieczenie trasy, LSO tworzącą asystę, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców w komeżkach z dzwonkami, dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, osoby niosące feretrony, baldachim i wszystkich parafian. Składka w ten dzień przeznaczona jest na budownictwo sakralne - wspomagamy wspólnoty budujące kościoły w naszej archidiecezji. Proszę osoby chętne o przygotowanie i pomoc w budowie ołtarzy:

• Ołtarz I przed kościołem - mieszkańcy Ściejowic,
  • Ołtarz II u Państwa Michałków
  • Ołtarz III koło kapliczki na rondzie
  • Ołtarz IV przy kapliczce Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Od Uroczystości Bożego Ciała trwać będzie oktawa Bożego Ciała. Msze św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła w dni powszednie o godz. 18:00, natomiast w przyszłą niedzielę o 11:30. Niech nie braknie rodziców wraz z dziećmi.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II, w piątek za wstawiennictwem św. Brata Alberta.

5. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w najbliższą sobotę do modlitwy na Mszy św, następnie na różaniec w intencji Ojczyzny, osób uzależnionych i niosących im pomoc.

6. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Marii Stopa, Danucie Janas, Alicji Stopa, Stanisławie Michałek oraz panu Wiesławowi Opyrchałowi. Firmie MAXI GARDEN pana Przemysława Królika wraz z pracownikami, wyrażam wdzięczność za nasadzenie trzech drzew na terenie kościelnym oraz zagospodarowanie miejsca przy schodach prowadzących na plebanię.

7. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli zebrane ofiary. Kwota wyniosła 5.444,00 zł. W tym w 21 podpisanych kopertach złożono 2.100,00 zł. Bóg zapłać za ofiary wpłacane także na konto parafialne.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W numerze przeczytać można m.in. rozmowę z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI, przedstawione są sylwetki i zdjęcia nowych kapłanów wyświęconych dla naszej archidiecezji.

9. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - św. Małgorzaty Szewczyk, dziewicy
  • Wtorek - św. Norberta, biskupa
  • Środa - bł. męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, kapłanów
  • Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów