Święto Świętej Rodziny - 31.12.2023

1. Dzisiaj niedziela św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - ostatni dzień roku kalendarzowego 2023r. Zapraszam na Nieszpory o godz. 15:00. Podziękujemy Panu Bogu za przeżyty rok oraz przeprosimy za popełnione grzechy. Po Nieszporach ostatnia w tym roku Msza św. Szczególnie zapraszam rodziny zmarłych, którzy odeszli do wieczności w tym roku.

2. Jutro 01.01.2024r. Nowy Pański Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki jedno ze świąt nakazanych. Msze św. o godz. 8:00; 10:00 i 15:00.

3. Msze św. od wtorku do czwartku o godz. 7:00. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

4. W tym tygodniu przypada I - piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16:00. Msza św. wynagradzająca Bożemu Sercu za popełnione grzechy o godz. 17:00. Uczniowie klasy VI-VIII przygotowujący się do Bierzmowania podchodzą do Spowiedzi św. i Komunii św. w tym dniu.

5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze święte o godz. 8:00, 10:00 i 11:30. Składka przeznaczona na cele misyjne. Na Mszach św. pobłogosławienie kredy i kadzidła. Po Mszach św. młodzież oazowa rozprowadzać będzie poświęconą kredę i kadzidło, zbierając ofiary do puszek na potrzeby oazowe.

6. Młodzież oazowa zaprasza na Jasełka, które będą miały miejsce w Remizie OSP w Jeziorzanach - 7 stycznia o godz.: 15.15 i 17.00.

7. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła, paniom: Marii Tyrała, Zofii Białek, Dorocie Janas, Elżbiecie Kowalik oraz panu Stanisławowi Szymuli.

8. Dziękuję także za ofiary złożone podczas Pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS. Zebrana kwota wyniosła: 1241,90 zł, którą przekazano na konto organizatorów.

9. Podziękowanie za wsparcie pacjentów z oddziału Onkologii i Hematologii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu - złożenie pampersów i zebraną kwotę 1.755,68 zł, za którą zakupiono pampersy dla dzieci oraz chusteczki nawilżające. Wyrazy wdzięczności dla małżonków Anety i Pawła Żołnierczyk, za koordynowanie dzieła pomocy i ofiarowanie swego czasu. Wszystkim, którzy tak ofiarnie włączyli się pełniąc uczynek miłości bliźniego składam wraz z koordynatorami dzieła wyrazy uznania i podziękowania.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Jest to numer podwójny, świąteczno- noworoczny w cenie 15 zł.

11. Jest również styczniowy numer miesięcznika dla najmłodszych Staś z dodatkiem, jakim jest interesujący kalendarz.

12. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  • Wtorek - św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  • Środa - Najświętszego Imienia Jezus
  • Sobota - Uroczystość Objawienia Pańskiego –Trzech Króli

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Stopa, Annę Raputa i Kazimierza Makowskiego - Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie…

Plan wizyty duszpasterskiej Kolędy 2024

ŚCIEJOWICE

02.01.24 /wtorek/