Niedziela Zmartwychwstania - 09.04.2023

1. Chrystus zmartwychwstał, zwyciężając panowanie śmierci i zła. Niech ta nowina otworzy nasze serca na obecność Tego, który przychodzi, aby nas zbawić. Wszystkim parafianom i gościom życzę nadziei, która wznosi się ponad to, co nas przytłacza w codzienności.

2. Msze Św. dzisiaj o godz. 7:00, 10:00, 11:30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. 8:00, 10:00, 11:30. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych ofiarami wspieramy UPJPII. We czwartek Msza św. o godz. 7:00, pozostałe dni o 18:00.

3. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. Faustyny, w piątek za przyczyną św. Brata Alberta

4. W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Danuty Poprawa, Olgi Nędza, Marii Panek, Marii Matys oraz dla panów: Piotra Nędzy, Józefa Pyli, Mirosława Grzesiaka, a w dniu wczorajszym pani Dorocie Karolus.

6. Serdeczne podziękowania, wszystkim, którzy przyczynili się do głębszego przeżywania Triduum Paschalnego: Panom: Kościelnemu, Organiście i Szafarzowi, LSO, Domowemu Kościołowi, Oazie Młodzieżowej, Różom Różańcowym, paniom prowadzącym adoracje, OSP z Jeziorzan i Ściejowic za trzymanie straży przy Grobie Pańskim, Orlętom. Panu Mirosławowi Suchan za wyczyszczenie paramentów liturgicznych. Bóg zapłać, paniom: Beacie Stępskiej i Marii Stawowskiej oraz państwu Monice i Markowi Nosal za kwiaty do Grobu oraz wszystkim za ofiary składane na dekoracje Grobu i Ciemnicy. Dziękuję za wykonanie Ciemnicy - panu Mateuszowi Rosek oraz pomoc paniom Beacie Stępskiej i Bożenie Skrzyńskiej, za wykonanie Grobu Pańskiego małżonkom: Łucji i Jackowi Kapusta oraz Joannie i Sławomirowi Karolus a małżonkom Bernadetcie i Marcinowi Dominiarczyk za pomoc. Bóg zapłać wszystkim, którzy znaleźli czas na uczestnictwo w Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję za dzisiejszą asystę - niosącym baldachim, feretrony i poduszki oraz pocztom sztandarowym. Podziękowanie dla rodziców najmłodszych chłopców za udział w procesji w strojach ministranckich.

7. W przyszłą niedzielę w Święto Bożego Miłosierdzia odpust w naszej parafii. Msze Święte 8:00, 10:00 i Suma odpustowa o godz. 11:30. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, asysty do niesienia feretronów oraz OSP z Jeziorzan i Ściejowic wraz z pocztami sztandarowymi.

8. Kazania w dzień odpustu wygłosi ks. kan. Wiesław Cygan z rocznika święceń naszego rodaka śp. Ks. Tomasza Sobesto - w tym roku przypada 40-rocznica święceń kapłańskich.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego z opisami spotkań Jezusa Zmartwychwstałego.

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów