Niedziela Miłosierdzia Bożego - 14.04.2023

1. Dzisiaj dzień odpustu parafialnego. Po Mszach św. zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. Składam serdeczne podziękowanie dla ks. Kan. Wiesława Cygana przeżywającego w tym roku jubileusz 40-lecia sakramentu kapłaństwa - za skierowane do nas Słowo Boże oraz modlitwę w intencji naszego Rodaka - śp. Ks. Tomasza Sobesto, który był kolegą z rocznika święceń naszego ks. Gościa.

2. Dziękuję: OSP z Jeziorzan i Ściejowic wraz z pocztami sztandarowymi, LSO, panom: Organiście, Kościelnemu i Szafarzowi, niosącym baldachim, feretrony, dzieciom w strojach komunijnych, rodzicom za przygotowanie dzieci do procesji. Dziękuję za modlitwę wszystkim Parafianom i naszym Gościom oraz Kapłanom z dekanatu.

3. We wtorek i czwartek Msze Św. o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00. Natomiast w niedziele o godz. 8:00, 10:00 i 11:30.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

5. W czwartek 18. rocznica śmierci naszego rodaka śp. Ks. Marka Sobesto. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji. Msza św. za ks. Marka i Jego Mamę zostanie odprawiona we przyszły czwartek tj. /27.04/ o godz. 7:00.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła paniom: Katarzynie Królik-Tyrka, Ewie Głowacz, Annie Banachowicz, Lucynie El-Shahed oraz panu Sławomirowi Karolus. Dziękuję także panom: Tadeuszowi Kowalikowi i Jacentemu Przebindzie za prace w tym tygodniu przy kościele.

7. W piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Spowiedzi św. i I-Komunii św.

8. Natomiast w piątek /28.04/ po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do rocznicy I - Komunii św. 

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. o trzech sposobach czynienia miłosierdzia zapisanych przez św. Faustynę w „Dzienniczku”.

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.