Niedziela Miłosierdzia Bożego - 07.04.2024

1. Dzisiaj dzień odpustu parafialnego. Składam serdeczne podziękowanie dla ks. Pawła Sukiennika – Kapelana Ojca świętego przeżywającego w tym roku jubileusz 50-lecia sakramentu kapłaństwa - za skierowane do nas Słowo Boże i przewodniczenie Sumie odpustowej.

2. Dziękuję: OSP z Jeziorzan i Ściejowic wraz z pocztami sztandarowymi, LSO, panom: Organiście, Kościelnemu i Szafarzowi, niosącym baldachim, feretrony, dzieciom w strojach komunijnych, dziewczynkom sypiącym kwiaty, rodzicom za przygotowanie dzieci do procesji. Dziękuję za modlitwę wszystkim Parafianom i naszym Gościom oraz Kapłanom z dekanatu.

3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z tym dniem związane są: Dzień Świętości Życia oraz podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam. wszystkich do troski o obronę życia od chwili poczęcia przez: modlitwę, podjęcie adopcji duchowej, wsparcie przez przekazanie podatku na Stowarzyszenie Obrońców Życia. Podjęcie dzieła Duchowej Adopcji będzie podczas Mszy św. o godz. 18:00.

4. We wtorek i czwartek Msze Św. o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00. Natomiast w niedziele kwietnia Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 11:30.

5. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną św. Faustyny, w piątek za przyczyną św. Brata Alberta.

6. W sobotę po Mszy św. KWC zaprasza na różaniec w intencji uzależnionych.

7. W przyszły poniedziałek /15.04/ po Mszy św. o godz. 18:30 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Spowiedzi i Komunii św.

8. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Zdzisławie Opyrchał, Jolancie Przebinda, Annie Murowańskiej, Beacie Stępskiej i Annie Szwed. Podziękowanie za prace w tym tygodniu przy kościele oraz na cmentarzu dla panów: Tadeusza Kowalika i Jacentego Przebindy.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. o mało znanych faktach dotyczących powstawania „Dzienniczka” s. Faustyny oraz o bł. kard. Wyszyńskim, jako Prymasie Miłosierdzia. 


Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.


Stowarzyszenie Perspektywa ze Ściejowic, Stowarzyszenie Sukces z Jeziorzan oraz Sołectwo

Rączna zapraszają mieszkańców gminy Liszki na akcję wiosennego sprzątania wsi, która

odbędzie się 13 kwietnia (sobota) 2024 r. W tym roku ponownie wspólnie sprzątamy trzy

miejscowości: Ściejowice, Jeziorzany i Rączna.

MIEJSCA ZBIÓRKI:

Ściejowice i Rączna, plac przy remizie OSP o godz. 9.30

Jeziorzany, plac przy remizie OSP o godz. 10.00