Niedziela Męki Pańskiej - 24.03.2024

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Dziś spowiedź św. od 13:00-15:00. Wykorzystajmy ten dzień na pojednanie się z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

2. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek od sprawowania pamiątki Ostatniej Wieczerzy o godz. 18:00, dziękując za ustanowienie Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. W ten dzień rozpocznie się w naszej diecezji Kongres Eucharystyczny mszą św. o godz. 10:00 w Sanktuarium Jana Pawła II. Szczegółowe informacje na stronie eucharystyczny.diecezja.pl. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21:00. Piętnaście minut wcześniej modlitwa – kompleta.

3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy. Adoracja od godz. 7:00. Jutrznia o godz. 8:00. Uczniów szkoły podstawowej wraz z rodzicami i babciami oraz dziadkami zapraszam na adorację w Ciemnicy o godz.10:00. W Godzinie Miłosierdzia Bożego tj. o 15:00 zachęcam do udziału w ostatniej w tym roku Drodze Krzyżowej.

4. Liturgia Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża o godz. 18:00. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja. Zapraszam OSP ze Ściejowic i Jeziorzan do trzymania warty. Adoracja potrwa przez całą noc wg planu:

 • Godz. 20:00         - Ściejowice - domy od lasu do remizy
 • Godz. 21:00         - Domy od remizy w stronę Piekar
 • Godz. 22:00         - Droga na Borki
 • Godz. 23:00         - Droga pod Skałkę, wokół boiska i Sowia Dolina
 • Godz. 0:00           - Młodzież
 • Godz. 1:00           - Jeziorzany - Górskie Domy
 • Godz. 2:00           - Nowsie
 • Godz. 3:00           - Gawóra
 • Godz. 4:00           - Domy od Ściejowic do kapliczki w stronę Rącznej
 • Godz. 5:00           - Kutek
 • Godz. 6:00           - Róże Różańcowe Mężczyzn
 • Godz. 7:00           - Róże Różańcowe Kobiet
 • Godz. 8:00           - Jutrznia
 • Godz. 9:00           - Dzieci i młodzież przygotowująca się do bierzmowania
 • Godz. 15:00         - Domowy Kościół

5. Wielka Sobota - czas modlitwy i wyciszenia przy Grobie Chrystusa. Zapraszam do adoracji rodzinnej przed Najświętszym Sakramentem i do oddania czci Krzyżowi św.

         Święcenie pokarmów: 

 • godz. 11:30 - Ściejowice koło remizy
 • godz. 12:00 - w kościele 
 • godz. 12:30 - Górskie Domy
 • godz. 13:00 - w kościele

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19:00. Po poświęceniu ognia, wysłuchaniu Orędzia Paschalnego odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Proszę przynieść ze sobą świece. Rezurekcja w przyszłą niedzielę o godz. 7:00, po niej Msza św.

6. Za tydzień Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 11:30. W Poniedziałek Wielkanocny o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30.

7. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Weronice Kliś, Marii Góreckiej, Danucie Stawowskiej-Żak, Danucie Janas. Podziękowanie firmie MAXI GARDEN pana Przemysława Królika wraz z pracownikami, za prace przy plebanii.

8. Serdeczne podziękowania, wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy rekolekcji. Szczególne Bóg zapłać dla ks. Rekolekcjonisty – ks. Łukasza Nizio. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na cele rekolekcyjne.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w nim m. in. dodatek
z modlitwami i medytacjami na Wielki Tydzień.

10. W kwietniowym numerze Małego Gościa Niedzielnego plakat objaśniający symbolikę obrazu Jezusa Miłosiernego.

11. Wójt Gminy Liszki informuje, że spotkanie dotyczące programu „Czyste Powietrze” odbędzie się 25 marca o godz. 17:00, w budynku OSP Liszki.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej

 

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Krystynę Poprawa z Jeziorzan, a we wtorek będzie pogrzeb ś.p. Władysławy Przebinda.

Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie…