Niedziela Męki Pańskiej - 02.04.2023

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Dziś spowiedź św. od 13:00-15:00. Wykorzystajmy ten dzień na pojednanie się z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

2. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek od sprawowania pamiątki Ostatniej Wieczerzy o godz. 18:00, dziękując za ustanowienie Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21:00.

3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy. Adoracja od godz. 7:00. Uczniów klas 0-III wraz z rodzicami i babciami oraz dziadkami zapraszam na adorację w Ciemnicy połączoną z Drogą Krzyżową o godz. 10:00, a klasy IV-VIII na 11:00. W Godzinie Miłosierdzia Bożego tj. o 15:00 zachęcam do udziału w ostatniej w tym roku Drodze Krzyżowej.

4. Liturgia Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża o godz. 18:00. O godzinie 17:45 nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja. Zapraszam OSP ze Ściejowic i Jeziorzan do trzymania warty. Adoracja potrwa przez całą noc wg planu:

Godz. 20:00 - Ściejowice - domy od lasu do remizy

Godz. 21:00 - Domy od remizy w stronę Piekar

Godz. 22:00 - Droga na Borki

Godz. 23:00 - Droga pod Skałkę, wokół boiska i Sowia Dolina

Godz. 0:00 - Młodzież

Godz. 1:00 - Jeziorzany - Górskie Domy

Godz. 2:00 - Nowsie

Godz. 3:00 - Gawóra

Godz. 4:00 - Domy od Ściejowic do kapliczki w stronę Rącznej

Godz. 5:00 - Kutek

Godz. 6:00 - Róże Różańcowe Mężczyzn

Godz. 7:00 - Róże Różańcowe Kobiet

Godz. 9:30 - Dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej

Godz. 15:00 - Domowy Kościół

5. Wielka Sobota - czas modlitwy i wyciszenia przy Grobie Chrystusa. Zapraszam do adoracji rodzinnej przed Najświętszym Sakramentem i do oddania czci Krzyżowi św.

Święcenie pokarmów:

godz. 11:30 - Ściejowice koło remizy

godz. 12:00 - w kościele

godz. 12:30 - Górskie Domy

godz. 13:00 - w kościele

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19:00. O godzinie 18:45 nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Po poświęceniu ognia, wysłuchaniu Orędzia Paschalnego odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Proszę przynieść ze sobą świece. Rezurekcja w przyszłą niedzielę o godz. 7:00, po niej Msza św.

6. Za tydzień Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 11:30. W Poniedziałek Wielkanocny o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30.

7. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Krystynie Więckowskiej, Stanisławie Kumerskiej, Marii Stopa, Marii Stachowskiej, Aleksandrze Nowak, Katarzynie Konstanty. Podziękowanie dla panów: Mirosława Suchana, Przemysława Królika, Dariusza Wąsiołka i Tadeusza Kowalika za prace przy kościele w tym tygodniu.

8. Serdeczne podziękowania, wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy rekolekcji. Szczególne Bóg zapłać dla ks. Rekolekcjonisty – ks. Włodzimierza Caputy. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na cele rekolekcyjne.

9. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary, które wpłacono na konto parafialne. Zebrana kwota wyniosła: 5.209,50 zł. W tym w podpisanych 15 kopertach było 1.600,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

10. Dzisiaj przypada 18. rocznica przejścia do Domu Ojca, papieża Jana Pawła II. Zapraszam do kościoła o godz. 21:00 na Różaniec w łączności z modlącymi się pod Oknem Papieskim.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w nim m. in. o Triduum Paschalnym oraz o tym jak wybór Jana Pawła II zmienił układ sił w świecie i dał nadzieję milionom chrześcijan żyjących w krajach komunistycznych. W zakrystii do nabycia Gość Extra poświęcony relikwiom Męki Pańskiej.

12. Sprzątanie kościoła w Wielki Piątek przed południem, a po Liturgii w Wielką Sobotę proszę chętnych o uprzątniecie świątyni przed Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego.

13. Szkolne Koło Wolontariatu z opiekunami działające przy szkole w Jeziorzanach zapraszają na kiermasz wielkanocny trwający do 5 kwietnia. Stoisko zjest przy wejściu do szkoły pod tablicą Patrona - św. Jana Pawła II. Ozdoby wielkanocne zostały wykonane przez uczniów. Za uzyskane środki zostaną zakupione materiały, które pozwolą uatrakcyjnić czas spędzany w szkole.

14. W dniach /26-28.06/ zapraszam na pielgrzymkę do sanktuariów m.in. związanymi z miejscem chrztu oraz domu urodzin w Zuzeli bł. ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Cudu nad Wisłą w Radzyminie, Szymanowa, Góry Kalwarii i Niepokalanowa oraz obozu zagłady w Treblince. Kwota w zależności od ilości chętnych 680-770 zł. Zainteresowane osoby proszę o decyzję w tym tygodniu i zapisy w zakrystii lub u pani Beaty w sklepie. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300,00 zł.


Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej