JASEŁKA 2018 - szok w parafii!

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku po miesiącu bardzo intensywnych przygotowań oraz prób  wspólnota Oazowa działająca przy naszej parafii wraz ze Służbą Liturgiczną wystawiła Misterium Bożonarodzeniowe zatytułowane ,,Szok w parafii! Tutaj także narodził się Jezus!".

Akcja tegorocznych Jasełek lawirowała między przeszłością, a teraźniejszością. Między Betlejem, a Jeziorzanami. Narratorem całego spektaklu była Pisarka, która w dzień Wigilii Bożego Narodzenia miała ogromny problem z napisaniem dobrego opowiadania Świątecznego. Gdy po wielu godzinach siedzenia i pisania nareszcie udało jej się stworzyć piękną, lecz bardzo tradycyjną opowieść i już miała wychodzić na Wieczerzę Wigilijną do Ciotki Agaty, nagle wszyscy bohaterowie opowieści naprawdę ożyli i zaczęli wypominać jej brak kreatywności, zdolności oraz oryginalności. Zmotywowana tymi słowami napisała jeszcze jedną opowieść, którą tym razem przeniosła do współczesności. Opisywała historię ludzi takich jak my - z problemami, trudnościami, żyjących własnymi sprawami.
Jednak wszystkie te historie łączyło jedno - dla nich i do nich właśnie przyszedł Chrystus. Narodził się właśnie tam, gdzie przebywali. Nie narodził się w pałacu, idealnej przestrzeni, lecz przyszedł właśnie do tych, którzy Jego miłości i radości najbardziej potrzebowali.

Wspaniały scenariusz i dobór muzyki zawdzięczamy Panu Marcinowi Kobierskiemu, aktorowi teatry Bagatela, z którym mogliśmy współpracować już po raz czwarty. Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Teatru Bagatela za udostępnienie nam kostiumów oraz niektórych elementów scenografii. Za ciepłe przyjmowanie nas w Strażnicy podczas wszystkich prób oraz niedzielnego spektaklu dziękujemy Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorzanach. Mamy nadzieje, że ta długoletnia współpraca będzie trwała nadal.

Wszystkim, którzy przybyli na przedstawienie: parafianom, naszym rodzinom i znajomym składamy ogromne podziękowania - bez tak wspaniałej publiczności nasz trud nie miał by sensu.

Mamy nadzieję, że wspólnie przeżyte Misterium uświadomiło nam, że Jezus Chrystus narodziła się dla każdego z nas. Niech ta radosna myśl towarzyszy nam przez cały rok! 


 -Młodzież oazowa

O naszych tegorocznych jasełkach można przeczytać również na stronie internetowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorzanach.