IV Niedziela Zwykła - 28.01.2024

1. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu obchodzony jest w Kościele - Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób powołanych do życia zakonnego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
Na Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie świec oraz medalików dla dzieci z klasy III.

2. Msze święte we wtorek i czwartek o godz. 7:00. Natomiast w: poniedziałek, środę, sobotę o godz. 17:00. W piątek, w święto Ofiarowania Pańskiego - Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

3. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna przeznaczona na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła. Bóg zapłać!

4. W środę Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach oraz wypominki.

5. Spowiedź święta w I-piątek miesiąca od godz. 17:00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.

7. Msza św. w niedzielę /04.02/ o godz. 8:00 w intencji Parafian, którzy przyjęli błogosławieństwo kolędowe oraz za zmarłych z tych rodzin.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa 40 godzinnego przed Wielkim Postem, przez trzy niedziele po Mszy św. o godz. 8:00, zakończenie przed Mszą św. o godz. 10:00.

9. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Janinie Kowalik, Stanisławie Paliś, Katarzynie Dominiarczyk, Annie Ruckiej oraz panom Wojciechowie Sermet i Patrykowi Więckowskiemu.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Artykuły m.in. o dyskusji nt. ograniczenia lekcji religii w szkołach - głos świeckich katechetów. Jest też do nabycia Gość Niedzielny - Historia Kościoła - pierwszy numer w cenie 12 zł.

11. Dla najmłodszych nowy numer miesięcznika Staś z kalendarzem na okres Wielkiego Postu. Proszę rodziców oraz babcie i dziadków o wspólne z dziećmi czytanie tej gazety. 

12. Kalendarz Liturgiczny:

  • Środa - św. Jana Bosko, kapłana
  • Piątek - święto Ofiarowania Pańskiego
  • Sobota - św. Błażeja, biskupa i męczennika i św. Oskara, biskupa

        

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów

 

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Józefa Tyrkę 

Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie…