IV Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2023

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach: Droga Krzyżowa w IV piątek Wielkiego Postu - po Mszy św. udamy się na cmentarz. Rozważania poprowadzi młodzież oazowa, zabierzmy ze sobą świece. Ochotniczą Straż Pożarną proszę o zabezpieczenie trasy przejścia. Droga Krzyżowa w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15:00. W czasie Wielkiego Postu wystawiona jest skrzynka, do której można składać ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

2. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z tym dniem związane są: Dzień Świętości Życia oraz podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam wszystkich do troski o obronę życia od chwili poczęcia przez: modlitwę, podjęcie adopcji duchowej, wsparcie przez przekazanie podatku na Stowarzyszenie Obrońców Życia. Podjęcie dzieła Duchowej Adopcji będzie podczas Mszy św. o godz. 17:00.

3. Rekolekcje wielkopostne w tradycyjnym terminie – w tym roku to: 30.03- 02.04. Na stoliku z gazetami znajdują się programy rekolekcji. Proszę przedstawicieli każdego z domów o zabranie programu. Program dostępny także na stronie parafialnej.

4. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Anny Rospond, Rozalii Królik, Pauliny Stachowskiej, Jolanty Myśliwiec i Żanety Żylińskiej oraz dla pana Edwarda Soleckiego za renowacje sprzętu liturgicznego.

5. Pani Dyrektor wraz z Gronem Nauczycielskim szkoły w Jeziorzanach dziękuję za pamięć i zapalenie znicza na grobie ks. Józefa z okazji Jego Imienin.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w nim m. in. Reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II.

7. Jest też nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci starszych.

8. Za tydzień z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.

9. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci, które pragną śpiewem chwalić Pana Boga. Próba śpiewu z osobami prowadzącymi o godz. 9:15.

10. Sołectwo Rączna i Stowarzyszenia Sukces i Perspektywa zapraszają na akcję sprzątania: Jeziorzan i Ściejowic w sobotę /25.03/ o godz. 9:00. Miejsce zbiórki przy siedzibach OSP w Rącznej, Jeziorzanach i Ściejowicach. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe,

11. Pamiętajmy, że z soboty na niedzielę, tj. 25/26 marca zmiana czasu na letni.

12. Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek - św. Józefa Oblubieńca NMP

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tadeusza Janas 

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…