IV Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2024

1. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa w IV piątek Wielkiego Postu - jeśli pogoda pozwoli - po Mszy św. udamy się na cmentarz. Zabierzmy ze sobą świece. Ochotniczą Straż Pożarną proszę o zabezpieczenie trasy przejścia. W niedziele Droga Krzyżowa prowadzona przez pana Organistę po Mszy św. o godz. 10:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można dostąpić odpustu zupełnego.

2. W okresie Wielkiego Postu wystawiona jest skrzynka na ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

3. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o 7:00, w pozostałe dni o godz. 17:00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu - Msze św. o godz. 8:00; 10:00 oraz po Gorzkich Żalach.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I-Spowiedzi i Komunii św.

6. Rekolekcje wielkopostne w tradycyjnym terminie, w tym roku to: 21-24.03.

7. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Heleny Sroka, Anny Śmiech, Stanisławy Skowronek, Zofii Oksień, Jadwigi Józefczyk i Reginy Kapusta.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w nim m. in. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła. W cyklu o modlitwie - temat dotyczący rozproszeń. Jest też 2 numer dwumiesięcznika Historia Kościoła w cenie 12zł.

9. Z kalendarza liturgicznego:

  • piątek - św. Klemensa Marii Hofbauera, kapłana


Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej


10. W dniu jutrzejszym o godz. 13:45 pogrzeb śp. Mariana Guzika ze Ściejowic - Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie…