IV Niedziela Wielkanocna - 30.04.2023

1. Dziś Niedziela Pana Jezusa Dobrego Pasterza - dzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Msze św. w miesiącu maju w dni powszednie o godz. 18:00, w niedziele o godz. 8:00, 10:00 i 15:30.

3. Jutro rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci NMP połączone ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Rodziców oraz bacie i dziadków proszę o prowadzenie dzieci i wnuków na te nabożeństwa. Z uwagi na prośbę, by nabożeństwa były w godzinie dogodniejszej dla osób wracających po pracy – majówki w dni robocze będą po Mszy św. tj. ok. godz. 18:30, w niedziele o 15:00.

4. W Uroczystość NMP Królowej Polski /03.05/ – Msze św. o godz. 8:00 i 15:30. Po Mszy św. popołudniowej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

5. Spowiedź święta w I - piątek miesiąca od godz. 16:30. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00.

6. Z racji I - soboty miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Proszę o potwierdzenie przyjazdu do chorych w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę Msza św. wyjątkowo przesunięta z godz. 10:00 na 11:00 w związku z obchodami 120- lecia OSP w Jeziorzanach. Strażacy zapraszają na modlitwę tak w swojej intencji jak również w sprawach dotyczących ich posługi w naszej społeczności. Po Mszy św. przemarsz w stronę remizy w Jeziorzanach.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła paniom: Renacie Marczak, Izabeli Gorzelnik, Joannie Rydzyk, Helenie Dominiarczyk i Anecie Suchockiej.

9. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary w ramach składki inwestycyjnej. Dziękuje za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności Jej kultu.

11. Dla najmłodszych majowy numer czasopisma Staś, a dla dzieci starszych majowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

12. Zapraszam na pielgrzymkę do sanktuariów na Jasnej Górze, Leśniowie, Mstowa i Przyrowa. Orientacyjny koszt to 70 zł. Zapisy u p. Beaty w sklepie.

13. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Józefa, rzemieślnika
  • Wtorek - św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • Środa - Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski
  • Czwartek - św. Floriana, męczennika
  • Piątek - św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
  • Sobota - św. Filipa i Jakuba apostołów


Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów


12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Paciorek.


Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie…