III Niedziela Zwykła - 21.01.2024

1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, który otworzyli drzwi swych domów na błogosławieństwo podczas wizyty kolędowej. Wdzięczny jestem za poświęcony czas na wspólną modlitwę i rozmowy w miłej atmosferze.
W imieniu własnym oraz panów Kościelnego i Organisty oraz LSO dziękuję za złożone ofiary. Osoby, które z różnych przyczyn nie przyjęły wizyty
w wyznaczonym dla swego rejonu terminie, a pragną zaprosić do wspólnej modlitwy proszę o podejście do zakrystii i ustalenie spotkania.

2. Ofiary składane na ręce księdza są przeznaczone w części na dzieła: prowadzone w Archidiecezji Krakowskiej: budownictwo sakralne, Caritas, Misje i UPJP II, Seminarium Duchowne, Dom Księży Emerytów. Dziękczynna Msza św. za Parafian zostanie odprawiona 04.02 o godz. 8:00.

3. Msze święte w tym tygodniu o godz. 7:00 z wyjątkiem piątku i soboty. W te dni Msza święta o godz. 17:00.

4. Dzisiaj Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza po Mszy św. o godz. 10:00 do modlitwy różańcowej za osoby uzależnione i niosące im pomoc.

5. Od przyszłej niedzieli /28.01/ rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa 40 godzinnego. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 8:00, zakończenie przed Mszą św. o godz. 10:00.

6. Również w przyszłą niedzielę zapraszam dzieci, które pragną śpiewem chwalić Pana Boga. Próba śpiewu z osobami prowadzącymi o godz. 9:15.

7. W związku z sezonem grzewczym w niedzielę za tydzień /28.01/ składka inwestycyjna przeznaczona będzie na zakup opału do kościoła.

8. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Rozalii Królik, Katarzynie Sroka, Paulinie Stachowskiej, Mari Stachowskiej, Magdalenie Gębara,

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Artykuły m.in. o opiece nad seniorami. Jest też do nabycia Gość Niedzielny – Historia Kościoła - pierwszy numer w cenie 12 zł.

10. Kalendarz Liturgiczny:

  • Poniedziałek         - św. Wincentego Pallotiego, kapłana
  • Środa                   - św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • Czwartek              - św. Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • Piątek                   - św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

        

Babciom i Dziadkom w dniu Ich święta oraz Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej