III Niedziela Wielkiego Postu - 03.03.2024

1. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16:30. W niedziele Droga Krzyżowa prowadzona przez pana Organistę po Mszy św. o godz. 10:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można dostąpić odpustu zupełnego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

2. W okresie Wielkiego Postu wystawiona jest skrzynka, do której można składać ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

3. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o 7:00, w pozostałe dni o godz. 17:00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu - Msze św. o godz. 8:00; 10:00 oraz po Gorzkich Żalach.

4. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary, które wpłacono na konto parafialne. Zebrana kwota wyniosła: 5.536,00 zł. W tym w podpisanych 18 kopertach było 1.750,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

5. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Heleny Dominiarczyk, Marty Knap, Bogusławy Gorzelnik, Renaty Marczak, Anety Suchockiej i Karoliny Suchockiej oraz za prace przy nagłośnieniu dla Krzysztofa Soleckiego.

6. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, w piątek za przyczyną św. Brata Alberta.

7. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w sobotę po Mszy św. na modlitwę różańcową w intencji osób uzależnionych i niosących im pomoc.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w nim m. in. temat dobrej spowiedzi św. i dobrze przeprowadzonego rachunku sumienia. Jest też 2 numer dwumiesięcznika Historia Kościoła w cenie 12zł.

9. Z kalendarza liturgicznego:

  • poniedziałek - św. Kazimierza, królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej
  • czwartek - św. Perpetuy i św. Felicyty, męczennic
  • piątek - św. Jana Bożego, zakonnika oraz św. Beaty dziewicy i męczennicy
  • sobota - św. Dominka Savio

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej 

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Stanisława Stopę - Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie…