III Niedziela Wielkanocna - 23.04.2023

1. Dziękuję za uświetnienie uroczystości odpustu parafialnego: Służbie Kościelnej, LSO, OSP wraz z pocztami sztandarowymi, niosącym feretrony, baldachim. Rodzicom dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców z dzwonkami w komżach, dzieciom z klasy IV za obecność w strojach komunijnych i galowych.

2. Składam serdeczne podziękowanie dla osób, które pomogły w poniedziałek przy demontażu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

3. We wtorek i czwartek: Msze Św. o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00. Natomiast w niedzielę o godz. 8:00, 10:00 i 11:30.

4. W środę Msza św. i modlitwa za zmarłych Wypominki.

5. W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców, dzieci przygotowujących się do I-Spowiedzi św. i I-Komunii św.

6. Natomiast w piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci, które będą przeżywać rocznicę I - Komunii św.

7. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca - składka inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary, a także za wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła paniom: Annie Grzesiak, Oldze Nowak i Katarzynie Nędza-Szewczyk oraz panu Józefowi Stawowskiemu. Dziękuję panom: Tadeuszowi Kowalikowi, Jacentemu Przebindzie, Stefanowi Kapuście, Kazimierzowi Wronie, Tadeuszowi Tyrale i Damianowi Stachowskiemu za prace w tym tygodniu przy kościele.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły o obecności Słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w życiu.

10. Jest także majowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci starszych.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefa Taborskiego, a w najbliższy wtorek będzie pogrzeb śp. Marii Paciorek.

12. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • Wtorek - św. Marka ewangelisty
  • Piątek - św. Joanny Beretty Molla i bł. Hanny Chrzanowskiej
  • Sobota - św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów