III Niedziela Wielkanocna - 14.04.2024

1. Dziękuję: OSP z Jeziorzan i Ściejowic wraz z pocztami sztandarowymi, LSO, panom: Organiście, Kościelnemu i Szafarzowi, niosącym baldachim, feretrony, chłopcom w strojach komunijnych i galowych, dziewczynkom sypiącym kwiaty, rodzicom za przygotowanie dzieci do procesji w dzień odpustu parafialnego, a wszystkim Parafianom, Gościom oraz Kapłanom z dekanatu za modlitwę.

2. Tak, jak to było podane w ubiegłym tygodniu, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Spowiedzi i Komunii św. w dniu jutrzejszym /15.04/ o godz. 18:30.

3. Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00. Natomiast w niedziele kwietnia o godz. 8:00, 10:00 i 11:30.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

5. W sobotę 19. rocznica śmierci naszego rodaka śp. Ks. Marka Sobesto. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji. Msza św. za ks. Marka i Jego Mamę będzie odprawiona w dniu /03.05/ o godz. 15:30.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 będziemy się modlić w intencji Rodzin z naszej parafii. Wtedy też zostanie poświęcona figura św. Rodziny.

7. Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w piątek /26.04/ po Mszy św.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła paniom: Zofii Sztaba, Elżbiecie Mlostek, Edycie Nowak, Sylwii Śmiech oraz panu Józefowi Firlej. Podziękowanie dla małżonków: Łucji i Jacka Kapusta, Bernadetty i Marcina Dominiarczyk oraz panów: Stanisława Adamczyka, Jacentego Przebindy, Kazimierza Karolusa, Sławomira Karolusa, Tadeusz Kowalika za demontaż ciemnicy i grobu.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, z okazji Tygodnia Biblijnego o tym, w jaki sposób czytać Pismo święte.

10. Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek - św. Bernadetty Soubirous, dziewicy i zakonnicy


Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.


11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresę Wąsiołek ze Ściejowic. - Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie…