XVIII Niedziela Zwykła - 01.08.2021

1. Dzisiaj 1 sierpnia - rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W modlitwie pamiętajmy o tych, którzy dla Ojczyzny poświęcili swoje życie

2. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży i wczorajsze sprzątanie paniom: Stanisławie Przebinda, Janinie Kowalik, Annie Rospond, Irenie Stopa oraz Marii Stachowskiej. Dziękuję za troskę o otoczenie kościoła – wykoszenie trawy, zadbanie o kwiaty.

3. Serdeczne podziękowanie Stowarzyszeniu Sukces za zakup i wyposażenie plebanii w zastawę i komplet sztućcy

4. W środę o 18:00 Msza święta oraz modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

5. 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego, jest to zarazem I piątek miesiąca. Spowiedź święta od godziny 17:00.

6. Pierwsza sobota miesiąca - odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 9:00. Chorych proszę dzisiaj zgłaszać w zakrystii po Mszach świętych.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną związaną z wymianą rynien. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary, które wpłacono na konto parafialne. Zebrana kwota wyniosła: 5.007,50 zł. W tym w 16 imiennych kopertach złożono 1.550,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

8. Dzisiaj po Mszach świętych w Liszkach w sali teatralnej przy plebani zapisy na 41 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy będą także w czwartek i piątek po Mszach świętych o 18:00.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in:

• w wakacyjnym cyklu wędrówek potkanie ze św. Stanisławem Kostką
  • o owocach zakończonych 5 lat temu Światowych Dniach Młodzieży

10.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Roberta Meusa ze Ściejowic. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci...

11. Z kalendarza liturgicznego:

• Środa – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
  • Czwartek – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP
  • Piątek – święto Przemienienia Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Matki Najświętszej.