XVII Niedziela Zwykła - 26.07.2020

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Pamiętajmy w modlitwach o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

2. W środę Msza św. za zmarłych wypominanych i modlitwy w ich intencji po Mszy św. wieczornej.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Odwiedziny chorych z posługą sakramentu spowiedzi i komunią św. od godz. 9.00.

4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Sierpień to miesiąc wielkich rocznic w historii naszej Ojczyzny. Jednocześnie miesiąc maryjny – jak co roku zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu, jako wynagrodzenie za te grzechy nieumiarkowania w podejściu do niego.

5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

6. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę pół godz. przed mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: Barbarze Krawczyk, Dorocie Karolus, Sławomirowi Karolus, Elżbiecie Kowalik, Sylwi Śmiech.

8. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego, w którym o św. Annie babci Syna Bożego oraz o tym, jak kształtować relacje z teściową na przykładzie bł. Marianny Biernackiej i wakacyjny cykl – sanktuaria polskie. Tym razem o Matce Bożej Kodeńskiej.

9. Zostało już wymienione duże jedno okno na chórze w tym tygodniu będzie wymiana tego drugiego. Można zobaczyć wychodząc z kościoła. Dziękuję za ofiary na ten cel a Msza św. za ofiarodawców dziś o godz. 9.30. Dzisiejsza składka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Do 1 .08 można składać koło skrzyń z ubraniami elektro - śmieci będą odebrane o godz. 12.00.

W tym tygodniu patronują nam:

• 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.