XI Niedziela zwykła - 13.06.2021

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

2. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św.

W niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i dodatkowo dziś o godz. 15.00 dla naszej Oazy rodzin, która chce zakończyć Mszą św. kolejny rok formacji.

3. W środę modlimy się za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej a w czwartek modlimy się za wstawiennictwem św. Brata Alberta.

4. Wedle zarządzenia ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od dnia 20.06. br. na terenie Archidiecezji Krakowskiej zostaje odwołana dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

5. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu paniom: Marcie Królikowskiej, Zofii Królik, Martynie Nowak, Wiesławie Wsołek i panu Arkadiuszowi Wsołek.

6. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego jest też Mały Gość Niedzielny na miesiąc czerwiec.

W tym tygodniu patronują nam:

• w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;
  • w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.