V Niedziela Zwykła - 05.02.2023

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa 40 godzinnego. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 8:00, zakończenie przed Mszą św. o godz. 10:00. Przez udział w nabożeństwie przygotowujemy się do Wielkiego Postu.

2. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o 7:00. Pozostałe dni tygodnia o godz. 17:00.

3. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. Faustyny. W piątek za przyczyną św. Brata Alberta.

4. W święto Ofiarowania Pańskiego na utrzymanie zakonów złożono kwotę 711,51 zł. Bóg zapłać za modlitwę i troskę o Osoby Konsekrowane.

5. Wiedząc o wydatkach na początku roku nie ogłaszałem składki inwestycyjnej. Bóg zapłać wszystkim, którzy mimo to w trosce o świątynię złożyli ofiary. Podziękowania także za złożone w 6 podpisanych kopertach ofiary na łączną kwotę 900,00 zł. Pieniądze pokryły brakującą część rachunku za olej opałowy.

6. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Małgorzaty Józefczyk, Honoraty Rożenej, Oliwii Rożenej, Agaty Stalmach, Wiesławy Wsołek, Zofii Królik i Martyny Nowak. Słowa podziękowania dla panów: Tadeusza Kowalika, Tomasza Kapusty, Jacentego Przebindy, Stefana Kapusty, Tadeusza Nowaka, Krzysztofa Królika i Piotra Łączyńskiego za rozebranie szopki i wyniesienie choinek.

7. W sobotę /11.02/ wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Na mszy Świętej o godz. 17:00 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. W sakramencie tym wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go chorym, a także osobom w podeszłym wieku. Zachęcam do jego przyjęcia.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m.in. o różnych formach życia konsekrowanego.

9. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w sobotę po Mszy św. na modlitwę różańcową w intencji osób uzależnionych i niosących im pomoc w naszej Ojczyźnie.

10. Z kalendarza liturgicznego:

• Poniedziałek - św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy
  • Wtorek - bł. Klary Szczęsnej, dziewicy
  • Piątek - św. Scholastyki, dziewicy
  • Sobota - NMP z Lourdes

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii ś.p. Rozalię Tyrała.
     W najbliższy wtorek o godz. 13:00 będzie pogrzeb ś.p. Joanny Stopa.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!