V Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim dodatkowa Msza św.

3. W piątek przypada wspomnienie N.M.P. Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

4. W środę środę Msza św. wieczorna z majówką oraz z modlitwami do bł. Marii Chrzanowskiej.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”. Jest też Mały Gość niedzielny dla najmłodszych na miesiąc czerwiec.

6. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu paniom: Agacie Sobesto, Sylwii Polakiewicz, Annie Łowickiej i panu Michałowi Ludwikowskiemu.

7. Zakończyliśmy też biały tydzień dzieci klasy III naszej Szkoły Podstawowej. Rodzicom dzieci składam podziękowanie za dar ołtarza - ofiarę na witraż.

8. Składka w przyszłą niedzielę inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

•          24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.