IV Niedziela Zwykła - 29.01.2023

1. W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. W tym dniu obchodzony jest w Kościele - Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób powołanych do życia zakonnego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Na Mszy św. o godz. 7:00 będziemy dziękować Panu Bogu za Parafian przyjmujących wizytę duszpasterską i za zmarłych z tych rodzin.

2. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7:00, natomiast w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 17:00. W czwartek o godz. 18:00.

3. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

4. Spowiedź święta w I - piątek miesiąca od godz. 16:00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 17:00. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.

6. Od przyszłej niedzieli, czyli /05.02/ rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa 40 godzinnego. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 8:00, zakończenie przed Mszą św. o godz. 10:00.

7. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Ireny Kowalczyk, Bożeny Galos, Marii Wąsik, Aldony Królik oraz dla panów: Zbigniewa Zajdy i Przemysława Królik.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i bezpodstawności stawianych Mu zarzutów, o święcie Ofiarowania Pańskiego oraz oczekiwaniach na wizytę papieża Franciszka gdzie od 30 lat trwa najbardziej krwawa wojna w Afryce.

9. Jest nowy numer miesięcznika Staś dla najmłodszych przygotowujący do Wielkiego Postu. Proszę rodziców oraz babcie i dziadków o wspólne z dziećmi czytanie tej gazety.

10. Od tej niedzieli przed błogosławieństwem odmawiać będziemy modlitwę do św. Michała Archanioła. Tekst modlitwy znaleźć można na końcu ogłoszeń.

11. Z kalendarza liturgicznego:

• Wtorek - św. Jana Bosko, kapłana
  • Czwartek - święto Ofiarowania Pańskiego
  • Piątek - św. Błażeja, biskupa i męczennika oraz św. Oskara, biskupa

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej

Sołtys Ściejowic informuje, że nakazy płatnicze oraz zawiadomienia o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi będą wydawane w budynku szatni sportowej w dniach

• 3 lutego /piątek/ od godz. 13.00 – 17.00;
  • 4 lutego /sobota/ od godz. 13.00 – 17.00;
  • 5 lutego /niedziela/ od godz. 11.30 – 16.00

Święty Michale Archaniele !

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź nasza obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy.

A Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.