II Niedziela Adwentu - 09.12.2018

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.00 a we wtorek i czwartek o godz. 6.45.

3. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone dziś ofiary do puszek, jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

4. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 6.45

5. W kościele został wyłożony kosz na dary dla potrzebujących z naszej parafii.

Można zapisać chorych na spowiedź i komunię przedświąteczną (oprócz tych do których chodzę z racji I piątku miesiąca)

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Arcybiskupa Stanisława Nowaka, który dokona uroczystego wniesienia relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej oraz bł. Hanny Chrzanowskiej, naszą uroczystość uświetni też chór z Kłaja. Zapraszam.

7. Gratuluję naszym lektorom starszym wygranej wczoraj w rozgrywkach w piłce nożnej w Liszkach.

8. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w niedzielę 23. 12. od godz. 14.00 – 16.00 a po niej MSZA ŚW.

9. W zakrystii kościoła można można nabyć płatki na stół wigilijny, są też świece Caritas, ofiarami wspomagamy dzieła miłosierdzia w naszej archidiecezji.10. Dziękuję sprzątającym kościół paniom: Danucie Stawowskiej – Żak, Jolancie Przebidna, Zofii Kucharskiej, Halinie Widórek, oraz panom Władysławowi Karolus i Wiesławowi Opyrchał.

10. W Gościu Niedzielnym na ten tydzień czym jest Niepokalane poczęcie i jak formował się ten dogmat Kościoła oraz „Małe cuda są po coś”, czyli niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii. Polecam lekturę.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Władysława Jedynak z Jeziorzan polećmy Go Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.